תכנית ה- StandWithUs Fellowship בנויה משני “צירים” הנעים במקביל: ציר אחד מורכב מתוכן עיוני המועבר במהלך המפגשים הדו-שבועיים המתקיימים בקמפוסים באמצעות הרצאות, סדנאות, סיורים וכנסים. הציר השני הינו התוכן המעשיהפרויקטים השנתיים של משתתפי התכנית.

הפרויקטים השנתיים ייחודיים לתכנית ה- StandWithUs Fellowship. הם מאפשרים למשתתפי התכנית לא רק להעשיר את הידע שלהם כמו בתכניות אחרות, אלא גם להביא לשיפור אמיתי בתדמית ישראל בעולם ולרכוש ניסיון מעשי ביזמות וחדשנות.

לקראת אמצע השנה, מוצגים בפני כל קמפוס רעיונות ליוזמות עבור פרויקטים לשיפור תדמית ישראל. לאחר שכל קמפוס מפתח רעיונות ליוזמות אלו, בוחר צוות התכנית, בסיוע של פאנל מומחים, פרויקט אחד לביצוע לכל קמפוס. התהליך כולו, משלב פיתוח היוזמה ועד לביצוע, הוא מעשה ידיהם של הסטודנטים עצמם, וכך, מעבר לתרומה של הפרויקט עצמו, רוכשים המשתתפים את הכלים, הידע והניסיון הנדרשים על מנת לקחת רעיון – ולהפוך אותו למציאות.

העבודה על הפרוייקט מושקת במהלך ה-Retreat השנתי של התוכנית, סמינר בן יומיים המעניק למשתתפי התכנית כלים עסקיים לניהול פרויקטים, הצבת יעדים ובניית מדדים להשגתם, גיוס כספים, עבודה מול תקשורת ושת”פ עם ארגונים אחרים. את הכלים אלו, והניסיון הנרכש מהעבודה על הפרויקטים השנתיים, משתתפי התכנית לוקחים איתם  היישר אל חייהם המקצועיים.

דוגמא לפרוייקט שכזה הינו MUZA – משלחת של מעצבים ובלוגרים בתחום האופנה המובילים ברשתות החברתיות. המשתתפים עברו שבוע חוויתי בעולם האופנה הישראלי – הם ביקרו במפעל AHAVA, ביקרו בסטודיו של ססון קדם, עשו סיור בדים בשוק בירושלים, ביצעו סשן צילומי אופנה ברחובות יפו וכו’, ולאחר מכן המשתתפים חלקו את מסעם בישראל יחד עם מיליוני עוקביהם. דוגמא נוספת היא CouncIL – משלחת יועצים פרלמנטריים מהאיחוד האירופאי שהגיעו לישראל כדי להכיר ולהתוודע לעשייה הפרלמנטרית ולדמוקרטיה הישראלית, לצד היכרות עם ההיסטוריה, המורשת וההווי בישראל.

כפועל יוצא מהעבודה על הפרוייקטים במהלך סמסטר ב’ ישנם בנוסף למפגשי התוכן הרגילים גם מפגשים נוספים הקשורים בעבודה על הפרוייקט.

NANO is GREEN

Taste of Israel

StandWithUs in China

Student Conference on International Law

Scoop

TraIl

IMIX

Once in a Lifetime